Tunç Soyer İstanbul’da: Bundan sonra sathımız, tüm vatandır

Yerel seçimlerde yeniden aday gösterilmeyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP’ye destek için Türkiye genelinde çalışmalara başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı geçtiğimiz günlerde ziyaret ederek desteklerini ileten Soyer, bugün de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte önce Beşiktaş Jimnastik Kulübünü ziyaret etti. Ardından da İBB Gaziosmanpaşa Yaşam Merkezi açılışına katıldı.

Ankara ve İstanbul’a verdiği desteklerle ilgili konuşan Soyer, ”Bizim 1 Nisan’a giderken adaylığımız onaylanmadı. Bu yüzden de İzmir dışına kafa yormamız gerekti. Mansur Başkana da Ekrem Başkana da desteklerimizi ilettik ve çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Narlıdere metrosu açılışında da bunu zaten dile getirmiştim. Bugüne kadar ki hattımız İzmir Büyükşehir Belediyesi’ydi. Bundan sonra sathımız, tüm vatandır, diye. CHP 100 yıllık bir değer, daha yüzyıllarca da var olacak. Bende partimiz için elimden gelen tüm çabayı sarf edeceğim” dedi.

Soyer, İBB’nin Gaziosmanpaşa Yaşam Merkezi Açılış Törenin de yaptığı konuşmada da ”Ekrem Başkan Türk milletinin gözbebeğine, İstanbul’a beş yıldır tutkuyla, sevgiyle, aşkla baktı. Şimdi sıra bizde, ona sahip çıkma sırası bizde… Çünkü İstanbul ve Türkiye’nin kaderi ortak, İstanbul bir kez daha nefes alacak, Türkiye’de hep beraber nefes alacağız. Ekrem Başkanımın yolu açık olsun. Şimdiden zaferimiz kutlu olsun” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x